www.laroma.lt
   
PAGRINDINIS IT SPRENDIMAI IR SPINDULIŲ ŠILDYTUVAI EKOLOGINĖ ENERGETIKA APIE ĮMONĘ KONTAKTAI  
     
Kaupikliai ir ne vien.. 
Projektas, skirtas gamybos bei paslaugų įmonių sandėlio procesų valdymui ir apskaitai
Daugiau
Projektas GOOLD-MAN
Specializuotas sprendimas juvelyrinių įmonių apskaitai
Daugiau
Sutaupyk ir išsaugok gamtą

Naujos kartos saulės kolektoriai efektyvūs ir Lietuvos sąlygomis.

Daugiau
 

IT SPRENDIMAI

  

 Sandėlio valdymo sprendimas

 

 Sprendimas juvelyrinės įmonės apskaitai

 

Sandėlio VALDYMO SPRENDIMAS

Projekto tikslai

 

Sandėlio apskaitos operacijos reikalauja nemažų darbo sąnaudų. Gamybos, prekybos bei paslaugų įmonėse atsargų tvarkymo/apskaitos/pardavimo procesai dažnai turi didelę įtaką įmonės darbo rezultatui.

Standartinės buhalterinės apskaitos programos dažnai neapima visko, ko reiktų gamybos ar paslaugų įmonei, jos - orientuotos į buhalterijos darbą. Mūsų sprendimas praplečia pernelyg siaurus buhalterinės apskaitos rėmus. Pagrindinis projekto tikslas buvo sukurti sprendimą, kuris patenkintų šiuolaikinio sandėlio poreikius. 

KAS REIKALINGA ŠIUOLAIKINIAM SANDĖLIUI ?

 

 

 

 

 

 

Savybė Ką tai duoda vartotojui?
Mobilios darbo vietos Skanuoti prekes prekių iškrovimo/pakrovimo vietoje, arba tiesiai transporto priekaboje - tokią galimybę suteikia mažagabaritinis duomenų kaupiklis, bevieliu ryšiu sujungtas su apskaitos programa. Atsiranda operatyvumas - duomenys keičiasi realiame laike, sutaupomos darbo sąnaudos. Dauguma pirminių apskaitos operacijų gali būti atliekamas mobilios darbo vietos pagalba, - pajamuoti, išlaiduoti, formuoti užsakymus ir t.t.
Papildomos operacijos su mobiliomis darbo vietomis Darbo procese atsiranda poreikis nestandartinių operacijų - pranešti apie važtaraščio klaidas, skubiai papildyti užsakymą ir pan. Optimalu, jei darbuotojas visa tai gali atlikti be kompiuterio,- tiesiog sandėliavimo ar prekybos vietoje, neatsitraukdamas nuo savo tiesioginio darbo. Mūsų principas - „nesedėk prie kompiuterio, jei tai gali padaryti su mobilia darbo vieta“.
Prekių lokacijų fiksavimas Kai susiduriame su didele prekių nomenklatūra, reikia žinoti, kur yra sandėliuojamos ar eksponuojamos konkrečios prekės. Lokacijos - tai prekių saugojimo vietos. Lokacijos taupo laiką išrašant prekes, formuojant rezervavimus. Gerai organizuota inventorizacija be lokacijų yra tiesiog neįsivaizduojama.
Kelios barkodų sistemos Neretai įmonės naudoja kelias prekių žymėjimo sistemas - gamintojo, tiekėjo, vidaus kodus, pardavimo kodus. Sistema turi ne tik palaikyti kelias ženklinimo sistemas, bet ir „protingai“ atpažinti prekę bet kurioje kodavimo sistemoje.
Apskaita keliomis mato dimensijomis Ne visados užtenka prekes apskaityti tik vienu mato vienetu. Gali prireikti, kad skardos lakštai būtų apskaitomi svoriu, plotu ir vienetais. Sistema privalo fiksuoti šiuos duomenis kievienoje operacijoje su preke.
Prekės atributų fiksavimas Papildomi prekių atributai gali būti spalva, dydis ir kita. Atributai - tai papildomi nekintantys prekių požymiai.
Protingos prekių kortelės Apskaita gali prarasti prasmę, jei pakitus prekės charakteristikai, kiekvieną kartą reikės užvedinėti naują prekės kortelę. „Protinga“ prekės kortelė gali dirbti su įvairiais tos pačios prekės variantais - kai skiriasi prekės atributai bei kelių mato dimensijų reikšmės.
Nepriklausomos darbo vietos Pernelyg paprasta programos architektūra - kai visos darbo vietos tiesiogiai dirba su duomenų baze,- gali būti nepriimtina vartotojui. Ypač, kai reikia, kad darbo vieta dirbtų greitai, nepriklausomai nuo pagrindinės bazės apkrovos. Ypač, kai darbo vietos negalima stabdyti. Kai darbo vieta yra nutolusi, ir nepasiekama lokaliame tinkle. Nutolusi darbo vieta pastovai keičiasi duomenimis su pagrindine baze, užtikrindama informacijos operatyvumą.
Sistemos administravimas Sistema turi teikti informaciją apie savo techninį stovį ir apskaitos duomenų vientisumą. Be administravimo sistemos vartotojas būtų „aklas“. Tik informacijos turėjimas leidžia greitai išspręsti problemas, kurios gali pasitaikyti dėl aparatūros gedimų ar darbuotojų klaidų.
Operatyvus sandėlio darbuotojų valdymas Jei sandėlio operacijoje dalyvauja daug darbuotojų, pvz. inventorizacijos metu, reikalingi įrankiai proceso suvaldymui - darbų paskirstymui, proceso eigos kontrolei. Sistema padeda stebėti, kokie darbo resursai dirba, o kokie prastovi.
Užsakymų ir klientų informacijos valdymas Neretai gamybos ir paslaugų teikimo sferoje reikia automatizuotai valdyti ir fiksuoti užsakymų duomenis - užsakymo numerį, užsakymo vykdymo eigą, perdavimą į sekantį gamybos barą, galutinį įvykdymo terminą.

 

KAS TOLIAU?

 

 

 

 

      

 

 

Visos aukšiau lentelėje išvardintos savybės yra tik bendrinės šiuolainio sandėlio galimybės. Konkretaus kliento poreikių patenkinimui reikalinga išsami analizė bei sistemos pritaikymas. Klientas turi teisę reikalauti, kad programa darytų tą, ko jam reikia, ir kad duomenys būtų pateikiami tokioje formoje, kokioje reikalingi klientui.

  • Integravimas su gamybos uždaviniu.
    • Gamybos uždavinys turi daug bendrų bruožų - kliento užsakymo kontrolė, gamybinio užsakymo procesas, gamybos eigos kontroliavimas. Tačiau kiekvienai įmonei sprendimas visados būna individualus.
  • Sujungimas su paslaugų teikimo procesu
    • Paslaugų teikimo procesas glaudžiai susijęs su konkrečios įmonės verslo procesu ir nusistovėjusia klientų aptarnavimo tvarka. Programa neturi laužyti laiko išbandytų procesų. Ne klientas prisitaiko prie programos, o programa prie kliento.




 

  SPRENDIMAS JUVELYRINĖS ĮMONĖS APSKAITAI

Kodėl gimė projektas gold-man

 Kiekvienas žmogus, kuris yra pabandęs pritaikyti standartinę apskaitos programą juvelyrinės įmonės poreikiams, žino su kokiomis didžiulėmis problemomis tenka susidurti. Pirmiausia vartotojas pajunta, kad standartinė buhalterinė programa yra „neprotinga“, - nesupranta sąvokų „praba“ ir „gaminio svoris“. Vartotojui reikia, kad apskaita būtų vedama ne tik kiekiu, bet ir svoriu.  Standartinių buhalterinių programų gamintojai siūlo visokius aplinkinius kelius šioms problemoms spręsti, padidindami nereikalingų veiksmų kiekį ir apsunkindami vartotoją. Kartais prieinama iki tokio absurdo, kad tam pačiam gaminiui su skirtingu svoriu arba skirtinga praba reikalaujama aprašyti naują prekės kortelę!  Vartotojas, kuris tikėjosi, kad informacinės technologijos palengvins jo darbą, galų gale nusivilia ir sako: „Duokite man protingą programą,  kuri be reikalo negaišintų mano laiko!”.

Ką PRARANDATE ir KĄ GAUNATE, NAUDODAMI JUVELYRINĖS ĮMONĖS APSKAITĄ

Savybė.     Ką prarandate?    Ką gaunate?
Protinga juvelyrinės prekės kortelė Prarandate būtinybę, pasikeitus gaminio prabai ar svoriui, aprašinėti naujos prekės kortelės Viena prekės kortelė palaiko  iki milijono skirtingų tos pačios prekės variantų, priklausomai nuo svorio, prabos, Lietuvos Prabavimo rūmų etiketės numerio, kainodaros parametrų.
Automatizuotas pajamavimas su prijungtomis kompiuterinėmis svarstyklėmis. Prarandate būtinybę gaišti daugybę laiko pajamuojant didelį kiekį juvelyrinių dirbinių. Su prijungtomis kompiuterinėmis svarstyklėmis, programa gali automatizuotai pajamuoti juvelyrinius dirbinius. Užtenka tik ant svarstyklių padėti gaminį - visus kitus veiksmus programa,- , nuo pajamavimo iki etikečių spausdinimo. Tai pat galima automatizuota svorio koregavimo operacija.
Prabavimo paraiškos pildymas Prarandate būtinybę ranka pildyti paraiškos prabavimo rūmams Programa automatiškai užpildo standartinę paraišką iš neprabuotų prekių pajavimo dokumento
Etikečių spausdimas, suskaičiuojant kainą pagal svorį Prarandate būtinybę ilgam ir varginančiam darbo, rankiniu būdu sveriant, skaičiuojant kainą ir ranka pildant prekės etiketę. Programa gali spausdinti prekybines etiketes iš apskaitos dokumentų arba tiesiog spausdinti pardavimo etiketę automatizuoto pajamavimo metu.
Savikainos skaičiavimas Prarandate būtinybę taikyti apytikslus savikainos skaičiavimo būdus, nereikia rankinio darbo savikainos skaičiavime. Programa tiksliai žino kievieną kievienos prekės svorį, prabą, savikainą ir kitus parametrus. Visados galite turėti tikslius duomenis.

 


DUK - DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE PROGRAMĄ GOLD-MAN

Klausimas Atsakymas
Kaip apskaitomi juvelyriniai rinkiniai? Juvelyriniai dirbiniai yra apskaitomi dviem mato dimensijomis - kiekiu ir svoriu. Taip pat programa fiksuoja gaminio prabą, Lietuvos Prabavimo rūmų etiketės numerį. Priklausomai nuo programos nustatymų, kiekvienai prekei yra skaičiuojama gramo savikaina, gramo pardavimo kaina.
Ar programa įsimena ne tik juvelyrinio gaminio kiekį, bet ir svorį ? Taip. Programa turi dvi mato dimensijas - kiekį ir svorį. Duomenys apie svorį, prabą, Lietuvos Prabavimo rūmų etiketės numerį, gramo kainą yra saugomos kiekvienai pirminio dokumento eilutei. Todėl faktūrose, ataskaitose, duomenų lentelėse galima turėti papildomus stulpelius, pvz. „svoris“, „praba“.
Paaiškinkite apie kainodaros tipus. Yra du galimi kainodaros tipai
  • pardavimo kaina priklauso nuo juvelyrinio gaminio svorio. Tokiu atveju kaina priklauso nuo svorio
  • pardavimo kaina vienoda visoms to paties pavadinimo prekėms nepriklausomai nuo svorio. Tokiu atveju, neprikalusomai nuo svorio, prekė bus pardavinėjama pagal prekės kortelėje nustatytą kainą.
Ar procentaliai galima keisti pardavimo kainą visoms prekėms? Taip. Galima procentaliai keisti kainas visoms sandėlio prekėms, arba pažymėtoms prekių grupėms, arba pažymėtoms prekėms.
Kokiu principu programa skaičiuoja juvelyrinio gaminio savikainą ? Gaminio savikaina yra skaičiuojama pagal gaminio svorį. Tai galioja ir tuo atveju, jei prekės pardavimo kaina nepriklauso nuo svorio. Savikainos pagrindas yra arba pajamavimo, arba prabavimo dokumentas. Prabavimo dokumentas labiau atitinka realų juvelyrinių gaminių pajamavimo procesą. Prabavimo dokumento atveju galima nustatyti, kad savikaina priklausytų nuo išbrokuotų gaminių svorio, ir nuo paskirstymo pagal prabą.
Ar galima panaudoti barkodus mažmeninei prekybai? Barkodus galima panaudoti ne tik mažmeninei prekybai, bet ir sandėlio operacijoms. Pavyzdžiui, inventorizacija, panaudojant brūkšninį skanerį bus atlikta greitai ir labai tiksliai.
Ar yra patogus būdas koreguoti juvelyrinės prekės svorį ? Taip, yra automatizuota grupinė svorio koregavimo operacija. Užtenka tik nuskanuoti prekės etiketę,- toliau programa atliks automatiškai, - nurašys prekę, pakoreguos svorį, perskaičiuos pardavimo kainą, užpajamuos prekę su nauju svoriu ir kaina, atspausdins naują etiketę.
Ar atliekant automatinį koregavimą programa automatiškai nurašo prekes? Taip, prekė su senu svoriu yra nurašoma, prekė su nauju svoriu yra užpajamuojama.
Ar galima neprabuotas prekes pajamuoti viena pozicija , ar būtinai reikia pajamuoti po vieną prekę ? Taip, prabavimo dokumente rekomenduojama vienodas prekes sverti ir pajamuoti kaip vieną rinkinį, pvz „60 žiedų bendras svoris 522,23g“. Pajamuoti ir prekes po vieną tikslinga po prabavimo operacijos, kai pasidaro žinomas prekių išrūšiavimas pagal prabas ir išbrokuotų prekių kiekis.
Kaip galima atsispausdinti juvelyrinių gaminių etiketes su brūkšniniais kodais? Tai galima padaryti keliais budais:1) automatizuoto pajamavimo metu etikės spausdinamos automatiškai; 2) Iš pajamavimo, iš pardavimo ar iš kitokio dokumento; 3) Iš prekių kortelių sąrašo.
Kaip reikia automatizuotai pajamuoti prekes? Automatizuotai pajamuojamos yra vienodos prekės, pavyzdžiui tos pačios rūšies žiedai su vienoda praba. Svėrimo lange reikia įrašyti reikalingus atributus, bendrus visoms tos pačios rūšies prekėms. Toliau jums užtenka tik dėti ant svarstyklių po vieną žiedą - visus kitus veiksmus programa atliks automatiškai, nuo pajamavimo iki etikečių spausdinimo. Tokiai operacijai atlikti reikia turėti sandėlio automatizavimo modulį, svarstykles, sujungtas su kompiuteriu, ir etikečių spausdintuvą.
Ar reikalinga gamybos kortelė juvelyrinių gaminių perlydimui? Ne, gamybos kortelės pildymas perlydimo operacijai būtų tik bereikalingas laiko gaišimas. Geriau yra naudoti juvelyrinius rinkinius, kurie fiksuoja tik tai, kas realiai yra reikalinga - juvelyrinio rinkinio svorį, daiktų kiekį ir prabą. Tokiu būdu, su mažiausiu apskaitos darbo kiekiu gausite tikslią apskaitą. Naudoti rinkinius rekomenduojame ir lombardo supirkimo atveju.
Dažnai juvelyriniai gaminiai neturi konkrečių pavadimų, tik bendrinius, pvz „žiedas, grandinėlė“. Ar galima vesti apskaitą negaištant laiko pavadinimo aprašymams kiekvienam gaminiui? Taip, programa, turi tokią galimybę. Jūs galite naudoti vieną prekės kortelę, pavyzdžiui „grandinėlė“. Konkrečios grandinėlės skiramoji savybė yra „gramo pardavimo kaina“. Įmantresnė grandinėlė turės, tikriausiai, aukštesnę pardavimo kainą. Barkodo pagalba galėsite aiškiai fiksuoti, kurią grandinėlę pardavėte arba inventorizavote. Viena prekės kortelė gali turėti iki milijono variantų. Tokiu būdu, Jūs galite turėti tikslią apskaitą su minimaliu darbo kiekiu.


COPYRIGHT (C)  UAB "Laroma" 2008 ALL RIGHT RESERVED